gruodžio 15, 2016

Vejos pjovimas

Gražios vejos priežiūra tai ne tik reguliarus jos pjovimas ir tikėjimasis, kad palis. Tai procesas, kurio metu reikia nuolatos prižiūrėti žolytę. Tik tik tokiu atveju ji bus ryškiai žalios spalvos ir tanki. Būtent tokia, kokios daugelis galėtų norėti. O ir pats vejos pjovimas yra ne paprastas. Kai kurie žmonės net linkę samdyti specialistą, kad prižiūrėtų veją. Profesionalai turi reikalingą įrangą ir žinių, kurios skirtos kokybiškos vejos puoselėjimui.

Vejos pjovimas – ne vienintelis procesas, kurį reikia atlikti

Greta reikia nepamiršti ir papildomų darbų. Tokių kaip:

Žolės aukštis. Rekomenduojamas vejos aukšti turėtų būti apie 15 cm. Žinoma, kalbame apie patį aktyviausią vejos vešėjimo laiko tarpą. Pavasarį bei rudenį veja dažniausiai būna žemesnė ir viskas dėl prastų oro sąlygų. Taisyklingas vejos pjovimas padės visą sezoną žolę išlaikyti gražią ir tinkamo aukščio.
Žolės trąša. Jeigu norite gražios vejos – trąša yra būtina. Kadangi skiriasi vieta kurioje gyvenate ir tuo pačiu norima veja – reikia ieškoti konkrečių trąšų. Pasikonsultavę su specialistais tikrai atrasite patį geriausią variantą.
Tinkama įranga. Norint kokybiškai atlikti darbus neužtenka tik žinoti kaip. Taip pat labai svarbu turėti ir tam tinkamą įrangą. Kokybiškos vejapjovės ne tik nupjaus tinkamo aukščio veją, tačiau tuo pačiu ir užtikrins, kad ji bus tanki ir ryškios spalvos.
Vaikščiojimas per veją. Būtina susikurti takelį kuriuo vaikščiosite norėdami pasiekti medžius, vaiskrūmius ir panašiai. Nuolatinis lipimas ant vejos ją gadina. Sutrikdžius jos augimo procesą vėliau bus labai sunku iš naujo atgaivinti žolę.
Lapai ir kiti biologiniai veiksniai. Labai svarbu reguliariai nuo vejos pašalinti svetimkūnius dėl kurių prasideda puvimo procesas ir pati veja nebeatrodo taip gražiai kaip visada. Kuo daugiau priežiūros skirsite – tuo gražesnė ji bus.

Jeigu nenorite įdėti daug pastangų, tačiau siekiate turėti gražią veją – tokiu atveju specialistai yra geriausias pasirinkimas. Jie žino kas padeda išlaikyti gražią veją ir tuo pačiu turi priemones procesui įgyvendinti.