Gyvartvorės karpymas: kaip tinkamai ją prižiūrėti?

Gyvatvorės priežiūra tik iš pirmo žvilgsnio gali parodyti labai paprasta. Žinoma, viskas remiasi į tai – kokios gyvatvorės norite. Jeigu gražios, tankios, ryškios spalvos – tokiu atveju reikia ieškoti ir atitinkamų priemonių, kurios padeda ką tokią išlaikyti. Štai net ir paprasčiausias gyvatvorės karpymas yra ne toks elementarus, kaip daugelis galvoja. Ne veltui dažnai samdomasi specialistus, kurie padeda kokybiškai atlikti darbus.

Tinkamai prižiūrima veja atsidėkos Jums estetika. O kaip ją prižiūrėti, kad rezultatas Jus tenkintų?

Skaitykite žemiau.

  • Labiausiai rekomenduojamas gyvatvorės aukštis turėtų būti nuo klubų iki krūtinės. Žinoma, jeigu norite visiškai atsiriboti nuo aplinkinių žmonių – galima auginti ir aukštesnę, tačiau daugelis pastebi, kad tokios turėjimas paprasčiausiai yra nefunkcionalus. Tai reiškia, kad ne tik sunku ją prižiūrėti, tačiau ir išlaikyti, kad būtų tikrai labai graži – sunkiai įmanoma.
  • Būtina įsigyti kokybišką įrangą, kuri padeda prižiūrėti gyvatvorę. Reikalingos specialios žirklės, kuriomis galima pasiekti net ir labai aukštas gyvas tvoras. Žinoma, patogumui visada rekomenduojama naudoti ir kopėčias, tačiau dažniausiai vien tik jų paprasčiausiai neužtenka. Gyvatvorės karpymas turi specialią technologiją.
  • Nepamirškite, kad net ir šis didelis augalas reikalauja, kad jį būtinai palaistytumėte. Jeigu vasara yra labai sausa – būtina skirti vandenuko ir šiai gyvai tvorai. Žinoma, jos yra gana giliai įsišaknijusios, taigi ir pats laistymas neturi būti labai dažnas, kadangi šaknys pačios geba pasiimti vandens. Visgi, labai sausrą dieną papildomai vandens nepakenks.
  • Reikėtų skirti ir šiek tiek trąšų. Jeigu nežinote, kokios Jums labiausiai tinka – būtinai pasitarkite su specialistais, kurie prekiauja šia produkcija. Iš savo patirties ir žinių jie gali patarti šiuo klausimu.

Jeigu norite, kad Jūsų sodą suptų graži aplinka – reikia skirti tam laiko. O jeigu jo neturite – kreipkitės į specialistus, kurie visus darbus atliks už Jus. Dažniausiai gyvas tvoras reikia karpyti kartą per mėnesį sezono metu – taigi tikrai nepermokėsite. O jeigu prie to pačio pasinaudosite ir siūlomomis vejos pjovimo paslaugomis – pavyks ir sutaupyti, ir sodas bus nuostabus.