rugsėjo 6, 2016

Gyvatvorės karpymas – sudėtingas darbas

Sužinokite gyvatvorės karpymo kainą arba susisiekite su mumis el. paštu info@pjovimopaslaugos.lt arba mob. tel. +370 601 35417

Gyvatvorė gali būti tiek išskirtinis kiemo akcentas, tiek neskoningas augalas, kuris geba sudarkyti visą kiemo bendrą vaizdą. Priklausomai, kaip rūpinsitės, kiek skirsite laiko ir net kokius augalus sodinsite – skiriasi ir būsimas rezultatas. Geriausia darbus palikti savo srities profesionalams, kurie žino, kaip net ir prastai atrodančiai gyvatvorei suteikti formą. Juolab, gyvatvorės karpymas – labai kūrybiškas darbas, tik reikia mokėti tinkamai pasirūpinti gyva tvora.

Gyvatvorė gali sėkmingai žaliuoti ištisus metus. Prie jos gyvavimo sėkmingai prisideda karpymo procesas, kuris užtikrina, kad iš žemės gaunami mineralai sėkmingai pasiskirstys per visą augalą ir jis atrodys labai gražiai.

Jeigu nenorite gyventi kaip apleistose džiunglėse – reguliarus gyvatvorės karpymas reikalingas ištisus metus. Klaidingai manoma, kad gyvos tvoros karpymas tai tik viršūnių genėjimas. Tikrai ne, kadangi norint išgauti gražią tvorą – būtina pasitelkti fantaziją ir tuo pačiu tiksliai apskaičiuoti kiekvieną milimetrą. Net ir įprastos formos sukūrimas gali būti sudėtingas, o ką jau kalbėti apie unikalias gyvatvores, kurios privers Jūsų kaimynus aikčioti iš nuostabos.

Gyvatvorės grožis

Kuo anksčiau pradėsite formuoti gyvatvorę – tuo gražiau ji augs išlaikydama tankumą. Formavimas būtinas ankstyvoje stadijoje, kadangi šis etapas nulemia, kuria kryptimi gyvatvorė augs. Karpymo intensyvumas bei dažnumas priklauso nuo pačios gyvatvorės tipo.

Gyvatvorės visada karpomos taip, kad viršus būtų siauresnis nei apačia. Tokia sistema pasirenkama ne be reikalo. Paprasčiausiai, taip garantuojama, kad pavyks gauti visą reikalingą šviesos kiekį augimui, taip pat sugeriamas vanduo pasiskirstys tiesiogiai per visą augalą.

Kuomet reikia kurti gyvos tvoros forma – būtina kreiptis į profesionalus. Vėliau, kuomet tiksli forma jau yra išgauta ir Jūsų įgūdžiai su specialiomis žirklėmis yra geri – darbus galite atlikti ir pats. Egzistuoja skirtingi karpymo būdai ir kiekvienas jų turi būti pasirenkamas priklausomai nuo tvoros tipo. Pavyzdžiui, spygliuočiam netinka intensyvaus karpymo būdas, kai tuo tarpu tujoms tai yra geriausias pasirinkimas.

Gyvatvorių karpymas, kaip jau minėjome, dažnumas varijuoja priklausomai nuo augalo tipo ir rūšies. Dažniausiai augimo sezono metu (tai yra nuo gegužės mėnesio iki rugpjūčio) kerpama nuo 2 iki 3 kartų. Paskutinis kirpimas turėtų būti rugpjūtį arba rugsėjį. Per visą rudenį augalas ruošis žiemai. Jai praėjus kirpti siūloma tik vasario mėnesį.